На главную
История
1918-1939
1939-1945
1945-1990
После 1990
Орденские планки
Полковые знаки




 

 

 

 

 

 

 

Rambler's Top100
 

Полковые знаки периода Третьей Республики (После 1990)

 

На данный момент вся представленная информация будет на английском и польском языках.

 

MON I JEDNOSTKI CENTRALNE

Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych (Warszawa)
Dowództwo Operacyjne (Warszawa) - emaliowana
Dowództwo Operacyjne (Warszawa) - bez emalii

WOJSKA LĄDOWE

Dyżurna Służba Operacyjna Wojsk Lądowych RP (Warszawa)
Pomorski Okręg Wojskowy (Bydgoszcz)
5 Kresowa Dywizja Zmechanizowana (Gubin)
8 Bałtycka Dywizja Obrony Wybrzeża (Koszalin)
25 Dywizja Kawalerii Powietrznej (Łódź)
2 Brygada Zmechanizowana Legionów (Wałcz) - oficerska
2 Brygada Zmechanizowana Legionów (Wałcz) - żołnierska
5 Kresowa Brygada Zmechanizowana (Gubin)
7 Pomorska Brygada Zmechanizowana (Słupsk) - I klasa
7 Pomorska Brygada Zmechanizowana (Słupsk) - II klasa
7 Pomorska Brygada Zmechanizowana (Słupsk) - III klasa
8 Kołobrzeska Brygada Zmechanizowana (Kołobrzeg)
12 Brygada Zmechanizowana (Szczecin)
16 Pomorsko-Warmińska Brygada Zmechanizowana (Morąg)
29 Szczecińska Brygada Zmechanizowana (Szczecin) - oficerska
29 Szczecińska Brygada Zmechanizowana (Szczecin) - żołnierska
5 Brygada Pancerna "SKORPION" (Opole)
9 Brygada Kawalerii Pancernej (Braniewo)
12 Złocieńska Brygada Kawalerii Pancernej (Złocieniec) - oficerska
12 Złocieńska Brygada Kawalerii Pancernej (Złocieniec) - żołnierska
36 Brygada Pancerna (Trzebiatów)
6 Brygada Desantowo-Szturmowa (Kraków)
25 Brygada Kawalerii Powietrznej (Tomaszów Mazowiecki)
1 Gdańska Brygada Obrony Terytorialnej (Gdańsk)
1 Mazurska Brygada Artylerii (Węgorzewo) - oficerska
1 Mazurska Brygada Artylerii (Węgorzewo) - żołnierska
6 Toruńska Brygada Artylerii (Toruń)
1 Brzeska Brygada Saperów (Brzeg k. Wrocławia)
4 Nadwarciańska Brygada Saperów (Gorzów Wielkopolski)
2 Brygada Łączności (Wałcz) - oficerska
2 Brygada Łączności (Wałcz) - żołnierska
1 Brygada Logistyczna (Bydgoszcz) - oficerska
1 Brygada Logistyczna (Bydgoszcz) - żołnierska
6 Pułk Zmechanizowany Legionów (Wałcz)
13 Pułk Zmechanizowany (Kożuchów)
16 Pułk Zmechanizowany (Słupsk)
32 Pułk Zmechanizowany (Kołobrzeg)
36 Pułk Zmechanizowany (Trzebiatów)
42 Pułk Zmechanizowany (Żary)
55 Pułk Zmechanizowany (Braniewo)
64 Pułk Zmechanizowany (Braniewo)
2 Pułk Rozpoznawczy (Hrubieszów)
1 Pułk Szwoleżerów Ziemi Łęczyckiej (Łęczyca)
5 Pułk Strzelców Podhalańskich (Kraków) - oficerska
5 Pułk Strzelców Podhalańskich (Kraków) - żołnierska
2 Pułk Artylerii Legionów (Szczecin/Choszczno) - miniaturka
4 Kołobrzeski Pułk Artylerii Mieszanej (Kołobrzeg)
5 Pułk Artylerii (Sulechów)
13 Kostrzyński Pułk Artylerii (Kostrzyń)
16 Morąski Pułk Artylerii Przeciwpancernej (Morąg) - oficerska
16 Morąski Pułk Artylerii Przeciwpancernej (Morąg) - żołnierska
4 Bydgoski Pułk Łączności (Bydgoszcz) - oficerska
4 Bydgoski Pułk Łączności (Bydgoszcz) - żołnierska
4 Bydgoski Pułk Dowodzenia POW (Bydgoszcz)
8 Grudziądzki Pułk Radioelektroniczny (Grudziądz)
8 Lęborski Batalion Rozpoznawczy (Lębork)
8 Lęborski Batalion Rozpoznawczy (Lębork) - honorowa
18 Pomorski Batalion Rozpoznawczy (Elbląg)
2 Batalion Dowodzenia ŚOW (Wrocław) - złota
2 Batalion Dowodzenia ŚOW (Wrocław) - srebrna
8 Batalion Dowodzenia (Koszalin)
12 Batalion Dowodzenia (Szczecin)
19 Batalion Saperów Ziemi Lęborskiej (Lębork)
1 Batalion Remontowo-Budowlany (Nowy Dwór Mazowiecki) - czerwona
1 Batalion Remontowo-Budowlany (Nowy Dwór Mazowiecki) - czarna
2 Batalion Remontowy (Czarne)
8 Batalion Remontowy (Kołobrzeg)
8 Batalion Zaopatrzenia (Koszalin)
99 Dywizjon Artylerii Przeciwpancernej (Szczecin)
62 Kompania Specjalna "COMMANDO" (Bolesławiec)
Jednostka Wojskowa Nr 1109 (Grudziądz)
Jednostka Wojskowa Nr 2962 (Grójec)

WOJSKA LOTNICZE I OBRONY POWIETRZNEJ

Wojska Łączności i Ubezpieczenia Lotów (Warszawa)
3 Dywizja Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego (Świdwin)
19 Lotnicza Eskadra Holownicza (Słupsk)
1 Pułk Radioelektroniczny (Grójec)
2 Pułk Lotnictwa Myśliwskiego "Kraków" (Kraków)
36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego (Warszawa) - złota
36 Specjalny Pułk Lotnictwa Transportowego (Warszawa) - srebrna
84 Batalion Łączności (Malbork)
45 Polowe Warsztaty Lotnicze (Malbork)

MARYNARKA WOJENNA

Centrum Operacji Morskich MW RP (Gdynia) - oficerska
Centrum Operacji Morskich (Gdynia) - żołnierska
13 Dywizjon Trałowców (Hel)
7 Pułk Lotnictwa Specjalnego MW (Siemirowice)
42 Dywizjon Techniczny (Gdynia-Babie Doły)

JEDNOSTKI PODLEGŁE MSWiA

2 Pułk Zabezpieczenia (Warszawa)
14 Pułk Ochrony (Warszawa)

SZKOLNICTWO WOJSKOWE

Akademia Obrony Narodowej (Warszawa)
Wydział Lotniczy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej AON 91 (Warszawa)
Wydział Lotniczy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej AON 93 (Warszawa)
Wydział Lotniczy Wojsk Lotniczych i Obrony Powietrznej AON 94 (Warszawa)
Wydział Nauk Historycznych AON 88 i 91 (Warszawa)
Wydział Nauk Historycznych AON 89 i 92 (Warszawa)
Wydział Nauk Historycznych AON 93 (Warszawa)
Podyplomowe Studia Operacyjno-Strategiczne AON (Warszawa)
Podyplomowe Studia Operacyjno-Logistyczne AON (Warszawa)
Podyplomowe Studia Ekonomiczno-Obronne AON (Warszawa)
Wydział Cybernetyki WAT - I rocznik (Warszawa)
Wydział Cybernetyki WAT - II rocznik (Warszawa)
Instytut Logistyki WAT (Warszawa)
Instytut Logistyki WAT - odmiana (Warszawa)
Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Zmechanizowanych (Wrocław)
Centralny Ośrodek Szkolenia Młodszych Specjalistów Logistyki (Bydgoszcz)
Centrum Szkolenia Specjalistów Marynarki Wojennej (Ustka)
6 Ośrodek Szkolenia Specjalistów Łączności (Nowy Dwór Mazowiecki)

ODZNAKI JUBILEUSZOWE i PAMIĄTKOWE

Wojskowy Instytut Medycyny (Warszawa) - emaliowana
Wojskowy Instytut Medycyny (Warszawa) - bez emalii
10 Wojskowy Szpital Kliniczny (Bydgoszcz)
Wojskowe Koło Łowieckie Nr 447 "Diana" (Sulechów)
Zjazd Absolwentów OSŁ (Zegrze)
50 lecie 1 Brzeskiej Brygady Saperów (Brześć)
45 lecie 9 Ośrodka Szkolenia Specjalistów Łączności (Mrągowo)
40 lecie 9 Ośrodka Szkolenia Specjalistów Łączności (Mrągowo)
Za 10 lat służby w 62 Kompanii Specjalnej "COMMANDO" (Bolesławiec)
Związek Wojskowych Inwalidów Wojennych RP (Warszawa)
Związek Żołnierzy LWP – Oddział Powiatowy (Grójec)
Uczestnik marszu szlakiem Kadrówki (Warszawa)
Zlot żołnierzy 5 PSP AK - Jasło 1989
200 lat 4 Pułku Piechoty Legionów
Medal pamiątkowy "Za zasługi dla POW" (awers)
Medal pamiątkowy "Za zasługi dla POW" (rewers)

ODZNAKI NA BERETY

5 Brygada Pancerna "SKORPION" (Opole)
9 Brygada Kawalerii Pancernej (Braniewo) - tarczka
9 Brygada Kawalerii Pancernej (Braniewo) - proporczyk
1 Pułk Szwoleżerów 25 Dywizji Kawalerii Powietrznej (Łódź)
16 Morąski Pułk Artylerii Przeciwpancernej (Morąg)

 

 

 

   
 

Copyright © 2007-2011
University news best global universities news.  |  geometry dash 2.1  |  red ball 6